Naše aktivity

Podpůrná skupinka kojicích maminek

 

POŘÁDÁNÍ PODPŮRNÝCH SKUPINEK JE DOČASNĚ POZASTAVENO. VÍCE INFORMACÍ VÁM POSKYTNEME EMAILEM NEBO TELEFONICKY.

 

Každé pondělí dopoledne od 10.00 do 12.00 hodin se scházíme v DoRA na Vinicích. Podpůrná skupinka umožňuje ženám vzájemné sdílení v komunitě i odbornou konzultaci aktuální kojicí situace s certifikovanou poradkyní při kojení. Je přínosná i pro těhotné ženy, které se v reálném životě s kojením téměř nebo vůbec nesetkají. Cílem skupinky není nahradit předporodní kurz ani nabízet "pouze" socializaci žen na rodičovské dovolené, jak je tomu u klasických mateřských center. 

Kromě podpory, kterou kojicí žena bezesporu potřebuje, Vám účast na skupince pomůže získat informace k tomu, aby pro Vás toto jedinečné životní období bylo co nejpohodovější. Naproti představám většinové společnosti totiž není kojení dítěte doba, kterou musí žena přetrpět, ale kterou si naopak může se svým děťátkem velmi užívat. Kojení totiž není jen jídlo ("To už má zase hlad?"), ale především silná emoční vazba dítěte s matkou, podmínka pro zdravé dozrávání mozku, příležitost k odpočinku, prevence řady onemocnění dítěte i matky, nástroj k posílení přirozených rodičovských kompetencí, prostředek ke komunikaci mezi matkou a dítětem, lék na tlumení bolesti, jediný pokrm/nápoj, který pro dítě matka připraví, i když sama spí, a spousta dalších pozitiv, která určitě stojí zato využít ;-)

Kapacita skupinky je omezená, prosím, rezervujte si své místo předem mejlem nebo telefonicky. Děkujeme!

Vstup na skupinky je zdarma. V zimě podáváme teplý čaj, v létě vodu. 

Na vzdělávání průvodkyň a zlepšování zázemí podpůrných skupinek můžete přispět finančním i hmotným darem. Děkujeme, že nás podporujete!

 

Podpůrná skupina kontaktních rodičů

 

Pravidelné podpůrné setkávání a sdílení stejně naladěných rodičů a jejich dětí. Probíhá každou první středu v měsíci (a někdy i častěji) mezi druhou a pátou hodinou v DoRA na Vinicích. Nejsme pokaždé v tělocvičně, často chodíme do blízké ZOO, za pěkného počasí ke Košuteckému jezírku a nebo podnikáme různé jiné rodinné akce. Sledujte aktuality na webu a na facebookových stránkách.

 

 
 

Kurz nošení dětí

Individuální kurz pro zájemce, kteří se chtějí dozvědět o nošení dětí a prakticky se to naučit. Znalosti a dovednosti, které jsme načerpaly v souvislosti s nošením našich vlastních dětí, jsme ještě znásobily na lektorském kurzu a v dašlím vzdělávání. Na kurzech se dozvíte, proč nošení chtějí/potřebují děti i rodiče. 

Rodiče na celém světě své potomky vždy nosili, nosí a budou nosit. Není to tak složité, jak to vypadá. Není to rozmazlující, jak se trvrdí. Není to náročné, jak si můžete myslet. A už vůbec to není zbytečné, jak se nás snaží přesvědčit všudypřítomná reklama! 

Proč a jak na nošení dětí, vše se dozvíte na kurzu. K dispozici máme anatomickou manipulační panenku s velikostí a hmotností šestinedělního dítěte, se kterou si narozdíl od plyšového medvěda techniku vázání perfektně nacvičíte. Neprodáváme žádné nosicí pomůcky, proto s námi můžete nezávisle konzultovat výběr šátku či nosítka. Na našem trhu je již široká nabídka v nejrůznějších cenových relacích a především s velmi rozdílnou kvalitou a bezpečností pro miminka. Na lekci si můžete různé nosicí pomůcky prohlédnout a vyzkoušet, dozvíte se, jak sebe i dítko obléknout v parném létě i mrazivé zimě a třeba i jak vyřešit velký nákup bez kočárku, jak se dá cestovat pohodlně vlakem apod. ;-) Součástí kurzu je stále trvající nabídka podpory a konzultací kdykoliv po jeho absolvování.

Kurz je možné absolvovat v DoRA nebo doma či v jiných prostorách na přání klientky. Má vždy výhradně individuální formu pro maximálně tři maminky, klademe důraz na to, aby každá klientka odcházela z kurzu ve vázání sebejistá a spokojená. Termíny dle aktuálního kalendáře nebo dohody s klientkou. Cena kurzu je 290,- Kč, probíhá ve středu odpoledne v DoRA, nebo 490,- Kč u klientky doma či na jiném místě dle dohody. Délka trvání cca 2 - 2,5 hodiny.

Pozn.: Tatínci na kurzu jsou velmi vítáni, jako doprovod maminky mají účast vždy zdarma!